
Hoe geven we klimaatmobilisatie opnieuw betekenis?
Heb jij ook het gevoel dat klimaatmarsen niet meer hetzelfde effect hebben als vroeger?
Dat de actualiteit je eerder verlamt dan motiveert om in actie te komen?
Welkom op onze open dag voor iedereen!
Dit jaar nodigen Coalition Climat en CNCD 11.11.11 je uit voor een inspirerende namiddag vol reflectie, ontmoeting en actie in een warme en dynamische sfeer.
Samen willen we klimaatactie nieuw leven inblazen. Via uitwisseling en samenwerking verkennen we onze kracht als beweging, en linken we de klimaatstrijd aan andere cruciale thema’s zoals sociale rechtvaardigheid, landbouw en handel, de opkomst van extreemrechts, en meer.
Wanneer?
Zaterdag 29 maart 2025, van 14u tot 19u, gevolgd door een gratis diner
van 19u tot 21u
Waar?
La Tricoterie (Sint-Gillis, Brussel)
Voor wie?
Dit evenement is open voor iedereen!
Of je nu al jaren betrokken bent of gewoon nieuwsgierig bent naar nieuwe manieren om impact te maken, jij bent welkom.
Deel deze uitnodiging in je netwerk! Gratis toegang
Klaar om deel te nemen? Schrijf je hier in
Programma
14:00 Deuren open
14:30 – 16:30 Thematische workshops (NL & FR)
Interactieve gesprekken om de uitdagingen te begrijpen en samen oplossingen te bedenken
Van grijs naar wijs tegen 2040: ruimte ontharden voor mens en milieu
Sprekers: specialisten van Bond Beter Leefmilieu (BBL)
De impact van MERCOSUR op landbouw en klimaat: hoe kunnen we ons verzetten?
Sprekers: Adélaïde Charlier (tbc), een landbouwer van FUGEA en Laura (CNCD 11.11.11)
Massale burgerlijke ongehoorzaamheid: de toekomst van klimaatmobilisaties?Sprekers: leden van Code Rood
Het Woon-Energiepact: een pijler voor de rechtvaardige transitie
Sprekers: Christine Mahy (directeur van het Réseau Wallon de Lutte contre la Pauvreté) en een vertegenwoordiger van BAPN
De opkomst van extreemrechts en polarisatie: klimaat in fragiele democratieën
Sprekers: Louis Droussin, een politicoloog, een advocaat en een journalist
16:30 – 17:00 Coffeebreak
17:00 – 19:00 Collectieve sessie
Samen bouwen we aan een sterke en impactvolle mobilisatie. De sessie wordt ingeleid door experts in “Nieuwe Verhalen”, die helpen onze strategieën te herbekijken en als facilitatoren optreden.
19:00 – 21:00
Diner en informele uitwisseling : Een gezellig moment om verder te praten en samen energie op te doen voor de toekomst!
Dit evenement is open voor iedereen!
Of je nu al jaren betrokken bent of gewoon nieuwsgierig bent naar nieuwe manieren om impact te maken, jij bent welkom.
Zin om met meerdere mensen te komen?
Deel deze uitnodiging in je netwerk!
Klaar om deel te nemen?
Tot dan!